اختلاف ساعت ایران و ترکیه

📅 بروزرسانی : ۲۵ دی ۱۴۰۱ بازدید : 150052
ساعت ترکیه
ساعت استانبول
تفاوت ساعت ترکیه با ایران

ساعت به وقت ترکیه

تاریخ امروز ترکیه

1 دسامبر 2023

ساعت به وقت ایران

تاریخ امروز ایران

10 آذر 02

اختلاف ساعت ایران و ترکیه برای همه هموطنانی که با کشور ترکیه در ارتباط هستند مهم است. از آنجایی که کشور ترکیه یکی از همسایگان ایران می باشد در سال های اخیر بسیار مورد توجه توریستان و گردشگران ایرانی قرار گرفته است و همواره یکی از اولویت ها برای سفر با تور بوده است، از این رو با توجه به حجم مسافرانی که از ایران به ترکیه سفر می کنند اختلاف ساعت این دو کشور بسیار مهم می باشد، قرارهای کاری نیز می تواند بر مهم بودن این اختلاف ساعت بیافزاید، پس با ما تا پایان همراه باشید تا از اختلاف ساعت ایران و ترکیه آگاه شوید.

ساعت ترکیه

اگر نیاز به دانستن ساعت به وقت ترکیه و  تنظیم ساعت خود با ساعت ترکیه هستید، زمان نمایش داده شده در ابتدای صفحه وب سایت، ساعت دقیق ترکیه را به شما نشان می دهد. این ساعت از منبع رسمی زمان ترکیه گرفته شده است. بنابراین می توانید ساعت خود را بر اساس همین زمان تنظیم کنید. ساعت ترکیه در کلیه شهرها یکسان می باشد. و فرقی نمی کند شما به ساعت استانبول نیاز دارید و می خواهید تماس بگیرید یا ساعت ازمیر و یا سایر شهرها. بنابراین همین ساعت ابتدای صفحه می تواند شما را در دانستن ساعت دقیق کشور ترکیه کمک نماید.

تفاوت  ساعت ایران با ترکیه

تفاوت ساعت ترکیه با ایران

تفاوت ساعت تهران و استانبول معمولا در بیشتر اوقات یک ساعت و نیم می باشد اما در برخی مواقع این اختلاف به بیشترین حد خود یعنی دو ساعت و نیم می رسد و حداقل اختلافی که بین این دو کشور وجود دارد نیم ساعت می باشد، به طوری که در ابتدای فروردین ماه با جلو رفتن ساعت ایران، اختلاف ساعت ایران و ترکیه به دو ساعت و نیم می رسد اما نکته ای جالب در سال رقم میخورد که این اختلاف زیاد طول نمی کشد و پس از هشت روز در تاریخ هشت فروردین (28 مارس) ساعت ترکیه نیز یک ساعت به جلو کشیده می شود و اختلاف دوباره به همان یک ساعت و نیم باز می گردد. از طرفی در ابتدای مهر ماه که ساعت ایران به حالت اولیه خود باز می گردد و یک ساعت به عقب کشیده می شود، اختلاف ساعت ایران با ترکیه نیم ساعت می باشد که این نیز مداوم نبوده و در تاریخ 3 آبان ماه (25 اکتبر) به حالت اولیه خود یعنی همان یک ساعت و نیم باز می گردد. همانطور که می دانید پذیرش هتل ها در سراسر جهان ساعت 2 می باشد، از این رو بسیار حائز اهمیت است که هنگام سفر از اختلاف ساعت مبدا و مقصد مطلع شده و با ساعت مقصد هماهنگ شوید، این نکته شامل گردشگران تور ترکیه نیز می شود،

ساعت به وقت استانبول

ساعت استانبول با ساعت ترکیه یکسان است. برای دانستن ساعت به وقت استانبول نیاز است بدانید اختلاف ساعت تهران و استانبول در مواقع مختلف سال یکسان نیست. این اختلاف ساعت در بازه  نیم ساعت الی دو ساعت و نیم می باشد. از تاریخ 1 فروردین (20 مارس) الی 8 فروردین (28 مارس) به مدت 8 روز با توجه به جلو رفتن یک ساعته ساعت ایران این خلاف ساعت به ماکزیمم اختلاف خود یعنی  دو ساعت و نیم می رسد.

 اما در تاریخ 8 فروردین و با توجه به جلو آمدن یک ساعته ، ساعت ترکیه ای اختلاف زمانی به یک ساعت و نیم می رسد.این اختلاف تا 1 مهر ماه (22 سپتامبر)  باقی می ماند که در این تاریخ ساعت ایران یک ساعت به عقب کشیده شده و اختلاف زمانی تهران و استانبول به نیم ساعت (مینیمم اختلاف) می رسد.

اختلاف ساعت نیم ساعته 32 روز پاربرجاست، تا در تاریخ 3 آبان معادل 25 اکتبر ساعت ترکیه یک ساعت به عقب رفته و اختلاف ساعتی تهران و استانبول بار دیگر به یک ساعت و نیم می رسد.

راهنمای سفر به استانبول - همه آنچه درباره سفر به استانبول باید بدانید

  • از تاریخ 1 فروردین (20 مارسی) الی 8 فروردین (28 مارس)⬅️ دو و نیم ساعت

  • از تاریخ 1 مهر(22 سپتامبر)الی 3 آبان(25 اکتبر)⬅️ نیم ساعت

  • در مابقی سال⬅️ یک و نیم ساعت

از دیگر مواردی که باید در سفر به ترکیه به آن ها توجه کرد می توان به واحد پول ترکیه و آب و هوای ترکیه اشاره کرد، گردشگران تور استانبول می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و دقیق تر در رابطه با کشور ترکیه مقاله هایی همچون راهنمای سفر به استانبول، بهترین زمان سفر به استانبول، استانبول کارت، جاهای دیدنی استانبول، ارزانترین فصل سفر به استانبول مطالعه نمایند و آگاهی هر چه بیشتر به این شهر دیدنی سفر کنند، گفتنی است فاصله هوایی تهران تا استانبول 2043 کیلومتر می باشد که حدود 3 ساعت پرواز است.

جاهای دیدنی استانبول - لیستی از جاهای دیدنی استانبول را در لینک مشاهده کنید. 

گزارش مشکل

سوالات متداول اختلاف ساعت ایران و ترکیه

ساعت ترکیه از نظر زمانی از ایران عقب تر می باشد. تفاوت ساعت ترکیه با ایران در زمان های مختلف سال بین نیم ساعت تا دو و نیم ساعت می باشد ولی در اکثر مواقع یک و نیم ساعت است. 

  • از تاریخ یک فروردین (20 مارس) الی 8 فروردین (28 مارس) : دو و نیم ساعت

  • از تاریخ یک مهر (22 سپتامبر)الی 3 آبان (25 اکتبر): نیم ساعت

  • در مابقی سال : یک و نیم ساعت

ساعت در کلیه شهرهای ترکیه یکسان می باشد. ساعت به وقت آنکارا همانند ساعت به وقت استانبول، ازمیر ، آنتالیا، کوش آداسی، بدروم و... می باشد.

تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

agency.lahzeakhar.com/Useful-information-Tourist-content/6315-%D8%A7%D8%AE%D8%AA%D9%84%D8%A7%D9%81-%D8%B3%D8%A7%D8%B9%D8%AA-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D9%88-%D8%AA%D8%B1%DA%A9%DB%8C%D9%87

امتیاز 5 از 5 | از بین 159 کاربران به اختلاف ساعت ایران و ترکیه