باغ راه کیش

📅 بروزرسانی : 1401/06/13 ⏱ مطالعه : 3 دقیقه بازدید : 1716

جزیره کیش یکی از مقاصد تفریحی کشور ایران است که گردشگران را به خود جذب کرده است. جزیره کیش مکان های زیبا و جذابی دارد، همچین این جزیره محل مناسبی برای خرید سوغاتی برای مسافران می باشد، در ادامه به یکی از این جاذبه های کیش اشاره خواهیم کرد و پیشنهاد می کنیم اگر قصد مسافرت به کیش را دارید، حتما به باغ راه کیش سر بزنید. باغ راه کیش در جزیره کیش و در بین دو میدان سعدی و هرمز کیش ساخته شده است که از میدان سعدی شروع می شود و تا میدان هرمز کیش ادامه دارد، در ساخت آن به معماری اصیل ایرانی و فرهنگ زندگی مردم توجه ویژه ای شده است. این باغ بسیار زیبا و چشم نواز می باشد و هر بیننده ای را جذب خود می کند.

 

باغ راه کیش کجاست؟

 

آشنایی با باغ راه ایرانی کیش

باغ راه ایرانی کیش وسعت 32 هکتاری دارد، این بنا معماری زیبا و جذابی دارد و فرهنگ اقوام ایرانی را به گردشگران می شناساند. این باغ از باغ های طولانی ایران است که در داخل آن، نه دروازه و هشت باغ ایرانی وجود دارد، سی و سه پل اصفهان، دروازه هارونیه مشهد، دروازه رق آباد کرمان، پل دختر لرستان، دروازه ارگ علی‌شاه تبریز، دروازه طاق بستان کرمانشاه و دروازه های شمیران در این باغ واقع شده اند. در داخل باغ راه کیش یک رودخانه با طول 400 متر، 400 جوی آب و 11 آبنما وجود دارد و این ها زیبای بصری جالبی را خلق کرده اند. طراح این مجموعه مجید پازوکی می باشد، این هنرمند خلاق و خوش ذوق ترکیبی از طبیعت و معماری اصیل ایرانی را برای ما به ارمغان آورده است.

باغ راه کیش، میزبان جشنواره ها و مسابقات مختلف

باغ راه کیش میزبان جشنواره ها و مسابقات مختلف و جذاب است که از آن ها می توان به اجرای موسیقی سنتی اشاره کرد. از دیگر برنامه های باغ راه کیش که بسیار زیبا است و ریشه در گذشته ما دارد، آئین های اقوام ایرانی مانند اهالی سیستان و بلوچستان، عشایر فارس، خراسان و غیره می باشد. علاوه بر این ها در این مجموعه شیرینی های محلی استان ها، صنایع دستی و سوغات در غرفه های باغ عرضه می شود که مورد توجه و استقبال توریست های ایرانی و خارجی قرار می گیرد. از دیگر برنامه های باغ راه کیش می توان به برنامه های شاد که هر شب در این مجموعه پخش می شود، اشاره کرد. تقلید صدا و برگزاری مسابقات تقلید صدا توسط هنرمندان جزو برنامه های محبوب باغ راه کیش در فصل بهار و عید نوروز است. از برنامه های دیگر می توان به جنگ کودک با حضور خاله ستاره و عمو شادان و اجرای برنامه های دیگر مثل مراسم آئینی چوب زنی، استندآپ کمدی و غیره اشاره کرد.

 

جشنوراه باغ راه کیش

 

قسمت های مختلف باغ راه ایرانی کیش

باغ راه ایرانی کیش دارای هشت باغ ایرانی و نه دروازه است که از آثار تاریخی شهر های دیگر می باشد. در گذشته برای ورود به شهر باید از دروازه شهر رد می شدید که در باغ راه کیش نمونه ای از این دروازه ها وجود دارد. از بین تعداد زیادی دروازه در کشور، باغ راه کیش فقط تعدادی را در خود جای داده است که نماد های ایران هستند و در باغ شبیه سازی شده اند. این دروازه ها مربوط به شهر های بزرگ و مهم ایران نظیر تهران، اصفهان، آذربایجان، کرمان و شیراز و... می باشد که اسامی آن ها به شرح زیر است.

  • دروازه هارونیه مشهد
  •  دروازه رق آباد کرمان
  •   دروازه ارگ علیشاه تبریز
  • دروازه طاق بستان کرمانشاه
  • دروازه پل دختر لرستان
  • دروازه قرآن شیراز
  • دروازه شمیران

همچنین این باغ دارای رودخانه، آبنما و دیوار های نقاشی شده زیبا می باشد و از گل ها و درختان سرسبزی تشکیل شده است و محیط دلپذیر و زیبایی را رقم می زند و با پیاده روی در آن، عطر خوش گل ها را استشمام می کنید. در طبیعت زیبای باغ پرندگانی را می بینید که به زیبایی های باغ افزوده اند.

چگونه به باغ راه کیش برویم؟

برای استفاده از زیبایی های باغ راه کیش باید به جزیره کیش سفر کنید و سپس به میدان سعدی بروید و تا میدان هرمز کیش محو زیبایی های این باغ شوید و از طبیعت، جاذبه های تاریخی، موسیقی ها و امکانات تفریحی باغ استفاده نمایید. بازدید از این باغ 32 هکتاری حداقل یک روز زمان می گیرد و شما چند روزی از سر و صدا، هیاهو و آلودگی های شهرنشینی دور می شوید.

تور کیش - با ارزان ترین قیمت ها سفر به کیش را تجربه کنید!🏝️

گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

agency.lahzeakhar.com/Tourist-attractions-full-information/98-%D8%A8%D8%A7%D8%BA-%D8%B1%D8%A7%D9%87-%DA%A9%DB%8C%D8%B4

امتیاز 5 از 5 | از 200 کاربران به باغ راه کیش