جزیره های استانبول

📅 بروزرسانی : 1400/05/09 بازدید : 568

ترکیه از محبوب ترین مقاصد گردشگری در جهان به شمار می رود که در بین گردشگران ایرانی نیز جایگاه بسیار خاص و بالایی دارد. در بین گردشگران این کشور، مقاصد آنتالیا، کوش آداسی و استانبول بسیار مرسوم و متداول اند اما این کشور جذاب مقاصد گردشگری دیگری نیز دارد. از جمله این مقاصد گردشگری، می توان به جزایر زیبای استانبول اشاره کرد. 

جزایر پرنس

استانبول در قسمت آسیایی خود و در دریای مرمره، چهار جزیره زیبا دارد که زمانی به عنوان محل تبعید شاهزادگان عثمانی مورد استفاده قرار می گرفتند. امروزه این جزایر به نام جزایر پرنس مشهورند و از مقاصد محبوب گردشگری این کشور به شمار می روند. چهار جزیره جزایر پرنس عبارت اند از: بویوک آدا، بورگاز آدا، کینالی آدا و هیبلی آدا. 
نکته قابل توجه این است که هیچ اتومبیلی اجازه ورود به جزایر پرنس را ندارد و برای گشت و گذار در این جزایر زیبا و خوش آب و هوا، سه راه موجود است: پیاده روی، کرایه درشکه و کرایه دوچرخه.

 

جزایر پرنس

 

جزیره بویوک آدا

بویوک آدا ( به ترکی: Büyükada) به معنای "جزیره بزرگ" می باشد. علت این نام گذاری، این است که بویوک آدا بزرگ ترین جزیره از مجموعه جزایر پرنس می باشد. بویوک آدا مساحتی در حدود 5 کیلومتر مربع دارد و محله ای از منطقه Adalar در استانبول به شمار می رود. این جزیره معروف و زیبا دارای آثار تاریخی فراوانی از زمان عثمانی ها و همچنین امپراطوری بیزانس است که معروف ترین بنای آن را می توان کلیسای آیایورگی با قدمت 600 سال دانست. بویوک آدا دارای دو تپه است که یکی از این تپه ها در نزدیکی بندرگاه کشتی قرار گرفته و نام آن عیسی تپسی می باشد. عیسی تپسی در زبان ترکی به معنای تپه عیسی است. در دره واقع میان این دو تپه، یک کلیسا و همچنین صومعه ای به نام آگیوس نیکولاوس وجود دارد. 
از دیگر جاذبه های گردشگری این جزیره می توان به این موارد اشاره کرد: کلیساهای ارتودکس یونان هاجیوس دمتریوس، پاناژیا، کلیسای ارمنی Surp Astvadzadzin Verapolium و کلیسای فرانسیسکان سن پاسیفیو. 

جزیره کاشیک

جزیره کاشیک   (Kaşık island)به معنای "جزیره قاشق" می باشد. علت این نام گذاری، شباهت شکل زمین این جزیره به قاشق بیان شده است. این جزیره تحت مالکیت خصوصی خانواده ای یونانی به نام دانون قرار دارد. به همین سبب گردشگران بدون کسب اجازه از مالک این جزیره قادر به بازدید از آن نخواهند بود. راه دیگر برای بازدید، استفاده از یک تور گردشگری می باشد. دقت داشته باشید که تورهای گردشگری مربوط به این جزیره به سرعت تکمیل ظرفیت می شوند. برای رسیدن به این جزیره باید از کشتی استفاده کنید. لازم به ذکر است که جزیره کاشیک در بین جزایر بورگاز آدا و هیبلی آدا واقع گردیده است. 

 

مقایسه تهران و استانبول _ کیفیت زندگی در استانبول! مزایا و معایب زندگی در استانبول چیست؟

 

جزیره بورگاز آدا

سومین جزیره بزرگ استانبول، بورگاز آدا می باشد که نام آن برگرفته از قلعه ای است که دیمیتریوس اول مقدونیه (یکی از جانشینان اسکندر) ساخته است. گردشگران این جزیره می توانند از موزه ای به نام Sait Faik Abasıyanık دیدن کنند که به نام یکی از نویسندگان معروف ترک می باشد. این نویسنده از بورگاز آدا به عنوان مکانی مشترک برای آثارش استفاده می کرد.  

جزیره هیبلی آدا

هیبلی آدا یکی از جزایر پرنس می باشد که در دریای مرمره واقع است. دو جاذبه گردشگری و اثر زیبا از نظر معماری در منطقه مدرسه نیروی دریایی در این جزیره وجود دارد: مورد اول تنها کلیسای بیزانس باقی مانده در جزایر استانبول با نام Kamariotissa می باشد. این کلیسا آخرین اثر ساخته شده پیش از آغاز فتح قسطنطنیه است. مورد دوم، قبر ادوارد باریون، دومین سفیر انگلستان می باشد که به دستور ملکه الیزابت اول به این منطقه فرستاده شد. 

 

جزایر صدف و گالاتاسرای

 

جزیره گالاتاسرای

این جزیره کوچک به باشگاه ورزشی گالاتاسارای تعلق دارد و از 6 رستوران، بارهای خانگی و 2 استخر تشکیل شده است. جزیره گالاتاسارای حدودا 165 متر از ساحل اروپا فاصله داشته که این فاصله با کشتی آزاد طی می گردد. استخر شنایی در این جزیره وجود دارد که در بین سال های 1957 تا 1968 برای تیم واترپلو مورد استفاده قرار گرفته است. 

جزیره صدف

جزیره صدف در طول دوران تاریخی، با نام های آندروویتا یا آندیرکیتوس خوانده می شد. این جزیره بسیار کوچک از مجموعه جزایر استانبول، دارای مساحتی در حدود 0.157 کیلومتر مربع است و مالکیت آن خصوصی می باشد. اغلب جنگل های کاج این جزیره توسط صاحب آن کاشته شده اند.

جزیره کینالی آدا

کینالی آدا Kınalıada)) به معنای "جزیره حنا" می باشد. علت این نام گذاری، رنگ مایل به قرمز زمین این جزیره بوده که ناشی از وجود آهن و مس است. افرادی که می خواهند از این جزیره زیبا بازدید کنندگان، می توانند مسیر ساحل تا جزیره را در مدت 25 دقیقه با استفاده از کشتی تندرو و یا در 40 دقیقه با استفاده از کشتی معمولی، طی کنند. 

کدام جزیره استانبول بهتر است؟ 

اولین و بهترین پیشنهاد به خریداران تور استانبول و علاقه مندان به گردشگری در این شهر، بازدید از جزایر پرنس می باشد. این جزایر نزدیک ترین جزایر به شهر استانبول بوده و از مکان ها و مقاصد گردشگری نسبتا ارزان و به صرفه تکیه به شمار می روند. قایق هایی به نام ماوی مارمارا Mavi Marmara)) به طور مرتب از بندرگاهی به نام کاباتاش Kabataş)) در محله اروپایی و بندرگاه بوستنکی در محله آسیایی به طرف این جزایر به حرکت در می آیند. طی کردن مسیر بندرگاه تا جزایر پرنس چیزی در حدود 45 دقیقه سفر دریایی به طول می انجامد.

 

تور استانبول - بهترین قیمت تور استانبول، خدمات عالی و تضمین کیفیت در لحظه آخر


 

گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

agency.lahzeakhar.com/Tourist-attractions-full-information/25232-%D8%AC%D8%B2%DB%8C%D8%B1%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86%D8%A8%D9%88%D9%84

امتیاز 5 از 5 | از 200 کاربران به جزیره های استانبول