سوزا بهترین ساحل قشم

📅 بروزرسانی : 1401/06/23 بازدید : 2180

ایران از جمله کشورهایی است که در هر نقطه از آن یک منطقه زیبا پنهان شده است. متاسفانه یکی از مهم ترین مشکلاتی که ما در کشورمان با آن مواجه هستیم، عدم شناخت کافی نسبت به تمام مناظر دیدنی است که این کشور وجود دارد. ما ایرانی ها تنها چند نقطه از کشورمان ایران را بلد هستیم و فقط هم به بازدید از آن مناطق می رویم و تلاش خاص و جدی برای اینکه مقصد سفرمان را عوض کنیم از خود نشان نمی دهیم. این مشکلی است که اغلب نقاط زیبا و دیدنی کشورمان با آن مواجهند. ما از وجود این کم لطفی در کشورمان اطلاع داریم و به همین دلیل سعی می کنیم هر بار یکی از مناطق و نقاط زیبایی این سرزمین را به شما معرفی کنیم و کمکتان کنیم تا تمام جاهای دیدنی این سرزمین را ببینید و لذت ببرید. 
در این متن نیز ما قصد داریم در مورد شهر سوزا اطلاعات مفیدی را در اختیارتان قرار دهیم. این شهر در جزیره قشم واقع بوده و جذابیت های زیادی را در دل خود جای داده است. دفعه بعد که خواستید به جزیره قشم بروید حتما سری به این شهر نیز بزنید و سفری کاملا متفاوت و به یادماندنی در خاطرات خود ثبت کنید.

ساحل شهر سوزا

شهر سوزا

مسلما اولین چیزی که دوست دارید در مورد این شهر بدانید این است که این شهر کجا واقع شده و به چه علت ما تصمیم گرفتیم تا آن را به شما معرفی کنیم. شهر سوزا با شهرستان قشم تقریبا 40 کیلومتر فاصله دارد. این شهر یکی از شهرهای ساحلی واقع شده در جنوب کشور بوده و تنگه هرمز نیز در نزدیکی آن قرار دارد. شهر سوزا در بخش شهاب استان هرمزگان واقع شده است. در این شهر دو مسجد، یک پارک ساحلی زیبا وجود دارد و از دیگر امکانات آن می توان به دو اقامتگاه بوم گردی آن نیز اشاره کرد. اهالی شهر قشم با مردم کشورهای عربی از طریق همین شهر داد و ستد و تجارت می کردند و ساختمان گمرک قدیمی این شهر گویای این مساله است. اقلیم حاکم بر این شهر گرم و خشک ساحلی بوده و از جمله نکات مثبتی که می توان در مورد سوزا به آن اشاره کرد قرار داشتن چندین دره و تنگه در نزدیکی آن است. پوشش گیاهی و جانوری این شهر نیز از دیگر نکات مثبتی است که می توان در مورد این شهر به آن اشاره کرد. دو دره به نام های تنگ کلمون و تنگ لرد شمال غرب این شهر واقع شده و حدود 2 کیلومتر با سوزا فاصله دارند. آب موجود در این دو تنگه با هم یکی شده و به داخل خلیج فارس می ریزد. در این شهر آثار تاریخی و باستانی زیادی وجود دارد که از آن جمله می توان به سدلیت یا خاصلی اشاره کرد. سدلیت در چهار کیلومتری غرب شهرستان دیرستان قرار گرفته است. سد گوران و روستای گوران نیز از دیگر جاهایی است که به شما توصیه می کنیم حتما از آن دیدن کنید. 

اقامتگاه بوم گردی

آخرین سرشماری که در سال 1385 از این شهر انجام شد نشان می دهد که بیش از 14 هزار نفر در سوزا در حالی زندگی هستند. از جمله مهم ترین اماکن سوزا می توان به بخش داری، آموزش و پرورش، مخابرات، آب شیرین کن و غیره اشاره کرد. زندگی و معیشت مردم سوزا به دریا و بندر وابستگی زیای دارد. در این شهر منابع آبی و خاکی با محدودیت مواجه بوده و به همین دلیل نمی توان در این شهر کشاورزی کرد. حتی مردم این شهر به صنایع دستی تولید نکرده و معمولا با صیادی و قایقرانی کسب درآمد می کنند.

بندر سوزا در قشم

شهر بندری سوزا در جنوب شرقی قشم واقع بوده و با داشتن 48 متر آبخور شرایط بسیار ویژه و منحصر به فردی را برای پهلو گرفتن کشتی های اقیانوس پیما فراهم کرده است.
از جمله مهم ترین فعالیت هایی که در این شهر بندری به وفور مشاهده می شود تولید ماهی خشک است. همان طوری که به آن اشاره کردیم، مردم این شهر برای گذران زندگی خود صید ماهی انجام می دهند و به همین دلیل اغلب مردم سوزا به صورت سنتی و دستی ماهی هایی که صید می کنند را خشک کرده و به فروش می رسانند. 

بندر سوزا قشم

مکان های دیدنی شهر سوزا

برای کسانی که دوست دارند در ساحل دریا قدم بزنند و شن های طلایی را زیر پای خود حس کنند شهر سوزا بهترین گزینه است. یک پارک ساحلی زیبا شرایط خوبی را برای قدم زدن در کنار یک ساحل آرام فراهم کرده است.
از دیگر جاهای سوزا که می توانید به بازدید از آن بروید ساختمان قدیمی گمرک این شهر است. این ساختمان قدمت زیادی دارد و دیدنش خالی از لطف نخواهد بود.
چندین دره زیبا در نزدیکی شهر سوزا وجود دارد که توصیه می کنیم در بازدید از این شهر حتما برای رفتن به این دره ها نیز برنامه ای در نظر بگیرید. دره های بنه گردن، لرد، چیرا، گزدون و کلمادون از جمله مناظر طبیعی این شهر به حساب می آیند.

پارک ساحلی شهر سوزا

چیزی که باعث شده علاقه مندان زیادی دوست داشته باشند از این مناظر دیدن کنند سرسبز شدن آنها در طول فصل زمستان است. قدم زدن در این دره ها در حالی که گیاهان سبز همه جا را پوشانده است از جمله ناب ترین و خاص ترین تجربه هایی است که تنها با رفتن به شهر سواز برای شما اتفاق خواد افتاد.
از دیگر جاذبه های دیدنی این شهر اقامت کردن در اقامتگاه های بوم گردی این شهر  است. تماشای دریای بی کران تنها یکی از مزیت هایی است که با اقامت در این اقامت گاه ها شامل حال شما خواهد شد. 
در این اقامتگاه ها امکاناتی مانند نماز خانه، روشنایی، پارک بازی کودکان، فروشگاه های مواد غذایی و غیره وجود دارد و شرایط بسیار خوبی برای یک اقامت کوتاه مدت را در اختیار مسافران قرار داده است. تفریحات آبی که امکان انجام آنها در این فضا فراهم شده است از دیگر اتفاقات خوشایندی است که با رفتن به شهر سوزا برایتان خواهد افتاد.

فاصله شهر سوزا تا قشم

همان طوری که با مطالعه این متن متوجه شدید یکی از شهرهای جنوبی کشورمان که مناظر دیدنی و طبیعی فراوانی دارد، شهر سوزاست. این شهر در استان هرمزگان واقع بوده و بنا به دلایلی که در این متن به آنها اشاره کردیم برخی گردشگران تور قشم یا دیگر توریست‌ها تمایل زیادی برای بازدید از آن نشان می دهند.
شهر سوزا در جنوب غربی جزیره قشم قرار گرفته است و افرادی که قصد دارند به بازدید از این شهر بروند باید یک مسیر 40 کیلومتری را طی کنند تا بدین شهر برسند.
سوزا یک شهر بندری است و شهرهای بندی زیبایی های خاص خود را دارند. نحوه زندگی مردم در این شهر با دیگر شهرهای کشورمان تفاوت دارد و این باعث افزایش جذابیت سوزا شده است.

آدرس شهر سوزا

برای رفتن به شهر سوزا باید به جنوب کشورمان ایران سفر کنید. این شهر در نزدیکی جزیره معروف و زیبای قشم واقع بوده و زیبایی های منحصر به فردی را در اختیار بازدید کنندگان قرار داده است. افرادی که دوست دارند یک خاطره متفاوت از سفر به یکی از شهرهای جنوبی کشور را تجربه کنند می توانند به شهر سوزا سفر کنند. سوزا مردمانی سخت کوش دارد و ملاقات آنها از نزدیک می تواند بهترین واقعه زندگی تان باشد.

راهنمای سفر به قشم - اطلاعاتی کامل از بزرگترین جریره خلیج فارس!

گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

agency.lahzeakhar.com/Destination/%D8%B3%D9%88%D8%B2%D8%A7-%D8%A8%D9%87%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%B3%D8%A7%D8%AD%D9%84-%D9%82%D8%B4%D9%85

امتیاز 5 از 5 | از 200 کاربران به سوزا بهترین ساحل قشم