بشیکتاش استانبول

📅 بروزرسانی : ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ بازدید : 1958

یکی از قدیمی ترین محله های استانبول، منطقه بشیکتاش است. بشیکتاش در زبان ترکی به معنی گهواره سنگی می باشد. همه ساله گردشگران زیادی از این منطقه تاریخی بازدید کرده و از فضای سنتی و تاریخی آن نهایت لذت را می برند. با ما همراه باشید تا بیشتر با جاذبه های دیدنی این منطقه آشنا شویم.

بشیکتاش استانبول

محله بشیکتاش استانبول کجاست؟

زمانی که بیزانس حکمرانی می کرد، نام منطقه بشیکتاش، دیپلوکیونیون بود. آن زمان بشیکتاش در خارج از محدود شهر قرار داشت و فقط یک دهکده کم جمعیت بود. بعد از گذشت سال ها در زمان حکومت عثمانی، این منطقه به عنوان مکانی مناسب برای پهلو گرفتن قایق ها، اهمیت پیدا کرد و نام آن به بشیکتاش تغییر داده شد. این عمل باعث جلب توجه مردم گشت و ثروتمندان زیادی کاخ های خود را در بشیکتاش بنا کردند. منطقه بشیکتاش از شمال با منطقه ساریر و شیشلی و از جنوب با بی اوغلو همسایه است و چه در نزد بومیان منطقه و چه در نزد گردشگران محله ای محبوب و زیبا می باشد.

محله های بشیکتاش استانبول

منطقه بشیکتاش خود حاصل 23 محله است. این 23 محله با نام های اورتاکوی، کوروچشمه، آرناووت کوی، ویسنه زاده، اولوس، لونت، اتیلر، بیبک، یلدیز، آبا ساغا، آکاتلار، بالمو مچو، جهان نما، دیکیلی تاش، غایرت تپه، کوناکلار، کولتور، لوازیم، مچیدیه، مورادیه، نصبتیه، سینان پاشا و ترکعلی شناخته می شوند.

بشیکتاش استانبول

جاذبه های گردشگری منطقه بشیکتاش استانبول

منطقه بشیکتاش جاذبه های دیدنی بسیاری دارد و همین امر سبب شده تا هر ساله گردشگران زیادی از این منطقه بازدید کنند. در ادامه با تعدادی از آن ها آشنا می شویم.

کاخ دلما باغچه

اگر به آثار تاریخی علاقه مندید می توانید بازدید از کاخ دلما باغچه را در اول لیست مکان های دیدنی منطقه بشیکتاش قرار دهید. این کاخ توسط  وزیر دریاداری عثمانی، حسن حسنو پاشا، در سال 1879 میلادی ساخته شد و در طراحی آن حدود 35 تن طلا و کریستال به کار رفته است.

کاخ دلما باغچه/بازار محلی بشیکتاش

بازار محلی بشیکتاش

بازار محلی بشیکتاش توسط روزنامه گاردین در فهرست 10 بازار برتر استانبول جای گرفته است، پس حتما ارزش دیدن را دارد. در این بازار می توانید انواع لباس، پوشاک، سبزیجات تازه و میوه پیدا کنید. جالب است بدانید که این بازار در نزدیکی موزه ناوال قرار دارد، پس می توانید سری هم به آنجا بزنید تا با یک تیر دو نشان را زده باشید.

بهترین محله های استانبول - آشنایی با برترین محله هایی که در سفر به استانبول باید از آن‌ها دیدن کنید.

مسجد اورتاکوی

مسجد اورتاکوی یکی از مشهور ترین مساجد استانبول و ترکیه است و می توانید عکس آن را روی بسیاری از کارت پستال ها پیدا کنید. سبک معماری این مسجد نئوکلاسیک می باشد و منظره آن به همراه پل مدرن بسفر چیزی نیست که هر روز بتوانید شاهدش باشید.

مسجد اورتاکوی/مقبره بارباروسا

مقبره بارباروسا

دریا سالار خیرالدین بارباروسا، یکی از ثروتمندانی بود که خانه خود را در منطقه بشیکتاش بنا کرد و پس از مرگ نیز در این منطقه به خاک سپرده شد. علاوه بر مقبره دریا سالار چهار مقره دیگر نیز وجود دارد که می توانید از آن ها دیدن کنید.

مراکز خرید منطقه بشیکتاش استانبول

در این منطقه بازار های محلی و فروشگاه های زیادی وجود دارد که می توانید از آن ها دیدن کنید. همانطور که پیش تر گفته شد بازار محلی بشیکتاش نیز در این منطقه قرار دارد که شما را از هر فروشگاه دیگری بی نیاز می کند.

بشیکتاش استانبول

هتل های منطقه بشیکتاش استانبول

کاخ چراغان یکی از بهترین هتل هایی است که در این منطقه قرار دارد و در گذشته یکی از اقامتگاه های سلطنتی بوده است. حال شما این شانس را دارید تا در کاخی که روزگاری خاندان سلطنتی در آن زندگی می کردند، اقامت کنید و از معماری سبک باروک آن نهایت لذت را ببرید.

از دیگر هتل های این منطقه می توان به لیست زیر اشاره کرد:

  • هتل اورتاکوی پرنسس
  • هتل رادیسون بلو بسفروس
  • هتل رنسانس بسفروس استانبول
  • هتل مرکیور استانبول پلازا بسفروس
  • نقشه منطقه بشیکتاش استانبول
گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

agency.lahzeakhar.com/Destination/%D8%A8%D8%B4%DB%8C%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%B4-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86%D8%A8%D9%88%D9%84

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 کاربران به بشیکتاش استانبول