Lahzeakhar.com

تور مسکو سن پترزبورگ

امتیاز 5 از 5 | از 2199

مرتبط های مسکو سن پترزبورگ

در ادامه صفحه تور مسکو سن پترزبورگ می توانید لیستی از به روز ترین تورهای مسکو سن پترزبورگ آژانس های مسافرتی با ایرلاین های مختلف، همینطور تعداد شب متفاوت را مشاهده فرمایید. نرخ تمامي تور ها به صورت روزانه بررسي مي شود همچنین جهت دریافت نرخ تور دلخواه خود می توانید با آژانس های مسافرتی فعال در وب سایت لحظه آخر تماس حاصل فرمایید.


پایتخت روسیه شهر مسکو در ناحیه مرکزی بخش اروپایی کشور روسیه واقع شده است که بنای تاریخ آن به سال 1147 میلادی می رسد.مسکو بزرگترین مرکز علمی و آموزش عالی در روسیه می باشد که بیش از 80 دانشگاه و مرکز آموزش عالی در آن فعالیت می نمایند.مسکو مساحتی بیش از یکهزار کلیومتر مربع دارد و جمعیتی بالغ بر 15 میلیون نفر داراست.
یکی از مواردی که در تور مسکو می تواند برای مسافران جالب باشد متروی مسکو است .متروي مسکو که زيباترين متروي جهان است در سال 1930بنا گرديده و ايستگاه هاي آن همانند کاخ هاي سلطنتي و سالن هاي آن درباري مي باشد.
از دیگر مناظر زیبای مسکو می توان به رودخانه های فراوان با کشتیهای مسافربری آن اشاره کرد که شب ها مناظر بسیار جذابی را به وجود می آورند که این مناظر نیز از جذلبیت های تور مسکو به حساب می آید.
جاذبه های گردشگری مسکو: 1.کليساي سنت بازيل در تور مسکو یکی از جذاب ترین جاذبه ها برای گردشگران کلیسای سنت بازیل می باشد.هيچ بنايي به اندازه گنبد هاي پيازي شکل و رنگارنگ کليساي سنت بازيل مسکو نمي تواند نماد مسکو محسوب شود. اين معماري بي نظير يکي از خارق العاده ترين بناهاي روي کره زمين است و شامل مجموعه اي سورئال از طاق ها و برجک هاست که در انتها به گنبدهاي زيبا ختم ميشوند. اين کليساي زيبا در دهه 1550 ساخته شد. در افسانه ها آمده که پس از اتمام بنا، سزار دستور داد چشمان معمار اين بنا، پوستنيک ياکلووف را کور کنند تا ديگر نتواند بنايي به اين زيبايي طراحي کند. نماي بيروني کليسا به اندازه کافي حيرت انگيز است.
2.آرامگاه لنين جاذبه دیگری که در تور مسکو برای می تواند برای مسافران جذاب باشد آرامگاه لنین نام دارد. آرامگاه لنین از گرانيت مشکي و قرمز ساخته شده و از سمت شرقي کرملين رو به ميدان سرخ است. تابوت لنين کريستالي است و جسدي از جنس موم به شکل لنين در اين تابوت قرار دارد.
3.کاخ کرملين کاخ کرملین قدیمی ترین بخش مسکو ، متعلق به سال 1147 مي باشد. اين مجموعه از گنبد هاي طلايي، کليسا ها، موزه ها، منازل، سالن اجتماعات و ادارات و بناهاي تاريخي شکل گرفته است. کليساي انونسييشن که ديوار هايش با نقاشي هاي زيبا طراحي شده براي استفاده خصوصي خانواده سلطنتي به کار ميرفته. اين کاخ مجموعه اي از قديمي ترين گنجينه ها از جمله اسلحه خانه ، تخت پوشيده از الماس و تخم مرغ هاي عيد پاک که با الماس تزئين شده اند را در خود جاي داده است.
4.باغ وحش مسکو باغ وحش مسکو برای گردشگران تور مسکو که علاقه مند به حیوانات هستند می تواند بسیار جذاب باشد. این باغ وحش با بيش از 5000 گونه از انواع مختلف جانوران دنيا يکي از معروف ترين باغ وحش هاي دنيا به شمار مي رود.
5.موزه کلکسيون هاي خصوصي اين موزه که در کنار موزه هنرهاي زيباي پوشکين قرار دارد آثار هنري قرن هاي نوزدهم و بيستم روسيه و هنرمندان بين الملل را در خود جاي داده است.
شهر سن پترزربورگ دومين شهر بزرگ روسيه پس از مسکو مي‌باشد که در منتهي‌اليه شمال‌غرب مسکو واقع شده ‌است..سنت پترزبورگ در کناره‌هاي رود نِوا، در شرق خليج فنلاند در درياي بالتيک قرار گرفته‌است.تور سن پترزربورگ به دلیل اینکه این شهر يکي از زيباترين شهرهاي دنيا محسوب می شود و از گنجينه‌هاي تمدن بشري محسوب مي‌شود و به "ونيز شمالي" و همچنين "موزه در فضاي باز" معروف است دارای طرفداران زیادی می باشد. سن‌پترزبورگ به معناي شهر پتر مقدس است که يکي از حواريون حضرت عيسي بود و حامي اين شهر زيبا پنداشته مي‌شود. اين شهر نه تنها پايتخت تاريخي روسيه، بلکه مرکز فرهنگي و علمي روسيه نيز مي‌باشد که در كره زمين مشكل مي توان شهري پيدا كرد كه از لحاظ زيبايي با سن پيترزبورگ برابري كند. هر ساله ده ها هزار نفر توريست از كليه نقاط جهان براي بازديد بناهاي معروف و گنجينه هاي مشهور این شهر تور سن پترزبورگ را برای سفر انتخاب می کنند.
سه جاذبه ی گردشگری سنت پطرزبورگ : 1.قصر با عظمت آرميتاژ قصر با عظمت و بسيار زيباي زمستاني كه داراي 1057 اتاق و 117 راه پله است، بخشي از موزه ارميتاژ را تشكيل مي‎دهد.«آرميتاژ» مجموعه‌ هماهنگي‌ ازساختمان‌ها را دربردارد كه‌ توسط‌ معماران‌ چيره‌دست‌ در اواخر سدة‌ 18 و اوايل‌ سدة‌ 19 ميلادي‌ بناشده‌ است‌. ساختمان‌ دوطبقه‌ عظيمي‌ است‌كه‌ دورتادور آن‌ را ستون‌هاي‌ غول‌پيكر احاطه‌ كرده‌اند. تنوع‌ فرم‌ها و مجسمه‌هاي‌ فراوان‌ و تزيينات‌ و گچ‌بري‌هاي‌ پرنقش‌ و نگار و رنگ‌آميزي‌ دلشاد، تصويرهاي‌ زيبايي‌ را به‌وجود آورده‌اند كه‌ گواه‌ بر عظمت‌ وشكوه‌ اين‌ كاخ‌ است‌.این کاخ در میان گردشگران تور سن پترزربورگ از جذابیت خاصی برخوردار است و سالانه تعداد زیادی گردشگر از سرار دنیا به سن پترزربورگ سفر کرده و از این قصر با عظمت دیدن می نمایند.
2.شب هاي سفيد سنت پطرزبورگ از دیگر جذابیت های شهر تور سن پطرزبورگ برای گردشگران و توریست ها شب هاي سفيد این شهر که يکي از مهم ترين ديدني ها و در اين حال جاذبه هاي گردشگري در پايتخت شمالي روسيه به شمار مي روند. شب هاي سفيد سن پترزبورگ که هر ساله از اوايل خرداد آغاز مي شود در حقيقت يک پديده طبيعي است و به علت طولاني بودن روزها در مناطق نزديک به قطب شمال کره زمين به وجود مي آيد. شهر سن پترزبورگ که از موقعيت جغرافيايي ويژه اي برخوردار است . شمالي ترين شهر پرجمعيت جهان به شمار مي رود و هر سال در اوايل تابستان به علت بسيار طولاني شدن زمان تابش آفتاب در تاريکي شب فرو نمي رود و همه مدت شبانه روز يا هوا روشن است و يا گرگ و ميش صبحگاهي دارد که به همين علت شب هاي اوايل فصل تابستان در اين شهر شب هاي سفيد نام گرفته است. که در این زمان گرددشگران زیادی تور سن پطرزبورگ را برای سفر خود انتخاب می کنند. سن پترزپورگ که پرجمعيت ترين شهر اروپا پس از لندن پاريس و مسکو است هر ساله حدود هشت ميليون نفر گردشگر و جهانگرد را به خود جذب مي کند که بيشتر اين گردشگران در فصل تابستان و براي ديدن همين پديده نادر يعني شب هاي سفيد تور سن پطرزبورگ را برای سفر انتخاب مي کنند.
3.موزه هرميتاژ بزرگترين موزه جهان موزه هرمیتاژ نام دارد که در زبان فرانسه به معني جاي خلوت ميباشد.اين موزه در ابتدا کاخ زمستاني تزارها بود که در زمان دختر پطر کبير ساخته شد و بعدها توسط کاترين کبير گسترش يافت و به مرور کلکسيوني از نفيس ترين اشيا جهان و محل نگهداري کلکسيون شخصي کاترين گشت.در زمان جنگ جهاني براي درامان ماندن اشيا آنها را به سيبري منتقل کردند و پس از جنگ دوباره آنها را به اينجا برگرداندند.

تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است